Servislerimiz

Beton Teras İzolasyonu

construction1Beton teras izolasyonu, temiz yaşam ve oturum alanını oluşturulurken aynı zamanda su sızdırmayan bir teras oluşturmak için uyguladığımız izolasyon sisteminden bahsedeceğiz.  Teras ve çatılar, yıl boyunca şiddetli hava koşullarına maruz kalır. Bu alanların yokluğu veya yetersiz su yalıtımı, teras tabanının altındaki tavanlardaki sızıntılar, korkuluk duvarlarındaki nemlilik veya teras döşeme sızıntısı gibi çeşitli sorunlara neden olabilir.

Bu nedenle, ilk etapta terastaki çatlaklarını önlemek ve gelecekte bu sorunların oluşmasını önlemek için suya dayanıklı olması önemlidir. Onarım prosedürünü anlamadan önce, Teras Su Yalıtımının tipik kesitini anlamanız gerekir.

1. Kireç kireci terasajında ​​zaman zaman çok sayıda çatlak oluşmuştur. Su, bu çatlaklardan R.C.’ye girer. altına döşeme yapın. Çimento harcının büzülmesinden dolayı, parapet duvarlarının sıva üzerinde çok sayıda çatlak oluşmuştur. Yağmur suyu bu çatlaklardan tuğlaları içine sızar ve yavaş yavaş R.C. levha.

2. Yanlış sıkışma nedeniyle, çoğunlukla R.C.C. Döşeme boşluklar ve balonlarla doludur. Su, R.C.C’ye ulaştığında döşeme içine kolayca sızar ve takviyeyi korozyona uğratır, böylece yapıyı zayıflatır.

3. Su, R.C.C’den içeri süzüldükten sonra. döşeme, tavan ve duvarların nemli olmasını sağlar. Ciddi durumlarda su tavandan damlamaya başlar. Bütün bunlar tavanda çirkin nem dağarcığı bırakır ve duvarlar ve boyalar soyulur.

4. Suyun terasa sızıntı yapmasını önlemek için terde genellikle katran keçesi yapılır. Ancak, hava şartlarından dolayı katran keçesi birkaç yıl içinde kırılır ve su tavana inmek için çatlaklardan geçer.

Beton teras izolasyonu genellikle ticari binalar üzerinde görülüyor, ancak son zamanlarda, düz beton çatılar ve beton zona, özel evlerde kullanım için popülerlik kazanıyor. Bununla birlikte, bu materyal diğer seçimlerden daha uzun ömürlü olsa bile, diğerleri gibi unsurlara duyarlıdır. Su geçirmez bir kaplama eklemek bu düşüşü dengelemekte ve çatınızın bu kadar uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Aşağıdaki makale, bu görevi nasıl düzgün bir şekilde gerçekleştireceğinizi gösterecektir.

Adım 1 – Çatınızı Temizleyin
Çatınızı başarıyla kapatmak için öncelikle temiz bir yüzeyle başlamanız gerekir. Herhangi bir kir veya pisliği temizlemek için bir süpürge ve toz tepsisi kullanın. Geride bıraktığınız herhangi bir şey yapışkanınızın iyi yapışmasına neden olabileceğinden, iyice bunu yapabilmeniz için zaman ayırın.

Adım 2 – Küçük Onarım Çalıştırın
Beton, diğer çatı kaplama malzemeleri gibi çatlayabilir ve sızıntı üretebilir, ancak tamir edilmesi çok daha kolaydır. Bu alanlar, betonun daha da aşındırılması için suyun başlıca lekeleridir, bu nedenle önce tüm yüzeyin herhangi bir hasar açısından muayene edilmesini sağlayın. Bulduğunuz tüm alanları maskeleme bandıyla işaretleyerek tekrar bulmaları kolaylaşır. Ardından, silikon kauçuk bir kauçuk tabancada çatlakları, kırıkları veya delikleri doldurmak için kullanın. Dolgu bıçağını, sızdırmazlık maddesini pürüzsüz hale getirmenin yanı sıra bölgede daha da itmek için kullanın. Kusurun tamamen kapatılmış olduğuna eminsene kadar bu işlemi tekrarlayın. Sızdırmazlık önlem almadan önce silikonun kurumasına izin verin.

3. Adım – Dikiş Bandı kullanın
Astarlama aslında su yalıtım sürecinde yardımcı olur, ancak eklemeden önce, mümkünse dikiş bandı ile betondaki dikişleri kaplamanız gerekir. Mümkün olan yerlerde tek bir parça kullanın ve üzerine koyduğunuzda dikiş üzerinde ortalanmış olduğundan emin olun. Daha iyi bastırmak için bastırmak için serilendikten sonra bandın üzerinde yürüyün.

Adım 4 – Astar ile Kaplanır
Daha sonra, tüm çatıya bir beton astar katın. Bir ucundan başlayın ve kendinizi bir köşeye boyayın; sonra bitirmek için bir fırça açın. Bir saniyeye ihtiyacınız olup olmadığına karar vermeden önce astar katın tamamen kurumasını bekleyin. Uygun kuru süre ürün etiketinizde belirtilmelidir, bu nedenle emin değilseniz bu talimatları inceleyin.

Adım 5 – Buhar Bariyeri üzerine püskürtün
Astar kurutulduktan sonra seçtiğiniz buhar bariyerini bir boya püskürtücüye dökün ve beton çatının üzerine rahatça püskürtün. Sistematik olarak bir uçtan diğerine çalışın, hatlara püskürtün. Yeni bir satır başlattığınızda her bir önceki satırı çakıştırabilirsiniz. İkinci kat almadan önce buhar bariyerinin kurumasına izin verin. Ardından, son katın kurumasından sonra, isterseniz boyayı seçebilirsiniz.

Beton Teras İzolasyon Malzemeleri

  • Fabrikalarda Bulunan Beton Teras İzolasyon
  • Beton Teras Yalıtımı
  • Beton Teras Çatı
  • Likit Beton Teras İzolasyon Malzemeleri